Losowe zdjęcia z galerii:
Kopalnia GUIDO - 04.09.2010 Ford C-max Grand - Suwałki - 08.06.2011 Freelensing - 16.06.2012 Udziejek - 21.09.2011 Jelenie - okolice Wigier - 23.05.2015 Stara Hańcza - 20.04.2013
Kategorie

Przyszedł czas odświeżyć trochę wygląd strony, nie mogłem już słuchać Waszych narzekań, że przydałaby się jakaś odmiana ;)
Zresztą prawdopodobnie jest to tylko zmiana przejściowa, w głowie mam pomysł na zupełnie inny układ strony. Za jakiś czas, gdy będzie więcej wolnych godzin, przysiądę do tego i spróbuję czegoś nowego.

Na razie postanowiłem, że zrezygnuję z panelu bocznego na rzecz miejsca na zdjęcia. Dzięki temu będę mógł wrzucać zdjęcia o szerokości nawet ponad 1000 pikseli. Gorzej będzie z pionowymi, bo będzie mnie kusić, by też wstawiać większe, tyle, że poniżej rozdzielczości monitora 1440 nie będą się mieścić całe na ekranie (trzeba będzie je przewijać), i to pod warunkiem, że macie w miarę aktualne przeglądarki, które na górze mają tylko wąski pasek z zakładkami. Muszę przemyśleć jeszcze ten format zdjęć pionowych.

Zdjęcia poziome będą szersze, powinny prezentować się ciekawiej. Ale to właśnie te coś za coś, ponieważ będą automatycznie “cięższe”, będą się dłużej ładować i zajmować sporo więcej miejsca na serwerze. W związku z tym będę musiał pokazywać ich mniej, żeby za szybko nie zapchać serwera.
Cóż, czasami więcej znaczy mniej…

 

Jedna odpowiedź na „Coś za coś, czyli więcej znaczy mniej…

  • noka pisze:

    Panel boczny słusznie poleciał, ale na górze tam gdzie są prawa autorskie może lepiej byłby dać ostatnie komentarze (to co jest na dole) – od razu byłoby widać gdzie są nowe wpisy. Kopyrajty są zazwyczaj w stopce i tam masz już powtórzone swoje info.

    PS
    Emotki w komentach nie wyświetlają się po zatwierdzeniu wpisu.

Archiwum wpisów